Vyzkoušej kapsle!

Když už ses rozhodl užít drogu, tak mysli na své zdraví a užij drogu méně rizikovým způsobem. Chtěli bychom ti představit kapsle. Jde o želatinovou bombičku (ampuli), do které si dáš dávku, uzavřeš a spolkneš. Kapsle se ti pak v žaludku rozpustí, dávka se ti vstřebá přes žaludeční stěnu do krevního oběhu a začne působit.

Pomocí kapslí berou hlavně uživatelé pervitinu. A to především ti, kteří mají zničenou nosní přepážku nebo žíly. Injekční uživatelé je berou jako dobrou variantu, pokud u sebe nemají čistou a nebo chtějí omezit braní jehlou.

 Bližší informace o použití kapslí dostaneš od pracovnic KC.

Jak to vidí doktoři

Shodují se na tom, že orální aplikace je pro organismus daleko bezpečnější než injekční. Minimalizuje se riziko infekčních onemocnění, nepoškozuje se žilní systém atd. Navíc želatinová kapsle dopraví dávku bezpečně přes jícen a nemůže tak dojít k jeho poleptání. Zároveň však lékaři upozorňují na fakt, že pokud má člověk genetické předpoklady k žaludečním onemocněním a zásobuje žaludek jedy jako je alkohol či  ostatní látky (pervitin, heroin, atd.) nevyjímaje, může si vytvořit zánět sliznice žaludku. Opravdový žaludeční vřed se objevuje minimálně.

Takže samotná kapsle je pro tělo neškodná. Jde ale o to, co do ní dáš!

zdroj: www.edekontaminace.cz