Škrtidlo

Chtěli bychom vám dát pár tipů, jak lépe zacházet se škrtidlem a říct, jaké výhody z toho pro vás plynou.

Co to přinese

Pokud máte problémy najít žílu, mělo by škrtidlo být samozřejmou součástí vašeho nádobíčka. Použití škrtidla vám ulehčí přístup k žíle a tím se i zmenší pravděpodobnost dalšího zdravotního poškození, které z injekční aplikace vyplývá. I když máte pocit, že žíly jsou dobře vidět, je lepší použít něco na zaškrcení. Nejdůležitější je, aby byla žíla hmatatelná. Právě díky škrtidlu žíly vystoupnou, jsou tlustější a mohutnější. Snadnější proniknutí jehly, pak méně poškozuje žílu i okolní tkáně. Také jsou díky zaškrcení více vidět chlopně na žílách, takže budete lépe vědět, kam neaplikovat.

Co použít

A co tedy na zaškrcení použít? Nejlépe škrtidlo, které dostanete od nás - teréňáků nebo v káčku, většinou jde o gumový pás šedé barvy. Pokud ho nemáte, je dobré zvolit pruh něčeho, co je pružné, široké alespoň 3-5 cm a v dostatečné délce, aby vám sedělo.

Pokud je škrtidlo moc tenké, tak žílu přeřezává. Může poškodit okolní tkáň a způsobit pohmožděniny. Je tedy důležité, aby škrtidlo zabíralo širší plochu a neuškrcovalo jen malý prostor. Když škrtidlo bude z tvrdého materiálu, zaškrtí ruku moc. Pružné se jednodušeji utáhne i povolí a lépe vytvoří správný tlak. Jako alternativa pro zaškrcení se dá použít například pásek, pruh látky, gumová hadice, rozřízlá cyklistická duše. Prostě cokoliv, co odpovídá daným požadavkům, je vám dostupné či se dá jednoduše vyrobit.


Bližší informace o použití škrtidla dostanete od pracovnic KC.

zdroj: www.edekontaminace.cz