Chytáš dračí ocas?

Když už ses rozhodl užít drogu, tak mysli na své zdraví a užij drogu méně rizikovým způsobem. Chytání dračích ocásků je název techniky kouření drog z alobalu. Nehrozí při tom přenos žádných infekcí, snad jenom žloutenky typu A, pokud si půjčujete trubičku - z ruky do ruky /z pusy do pusy. A také je menší riziko předávkování než při injekčním užívání.

Bližší informace o kouření drog z alobalu dostaneš od pracovnic KC.

Některé mýty o kouření z alobalu:

Kouření "jde na plíce"

Hliník obsažený v alobalu je velmi stabilní a při kouření se neuvolňuje - vždyť je to potravinářský výrobek odolávající vysokým teplotám - používá se na pečení či grilování.

Výpary z drog jsou méně škodlivé než výpary, které vdechujete z cigaret. Z cigaret vdechujete navíc spáleniny, plus asi dalších 3000 látek, což při správné technice kouření z alobalu rozhodně nehrozí.

Kouření "je ztrátové"

Není to pravda. Při správně zvolené technice, přechází většina výparů přes plíce, přímo do okysličené krve (s dalším bouchnutím srdce je tedy rovnou v mozku). Při nitrožilní aplikaci si musí srdíčko dávku nejdříve vytáhnout z ruky/nohy/třísel/krku, přestříknout do plic, okysličit a pak teprve dodat do mozku.

zdroj: www.edekontaminace.cz