Kontaktní centrum ve Znojmě

je nízkoprahové zařízení - pokud máš zájem nás navštívit, nepotřebuješ žádné doporučení, veškeré služby jsou poskytovány zdarma, anonymně a diskrétně. Nepotřebujeme znát žádné Tvoje osobní údaje, vidět občanku nebo něco podobného.

Zaručujeme maximální důvěrnost informací, respekt k Tvému postoji k drogám a jejich užívání.

CO TI MŮŽEME NABÍDNOUT?

 • Poradenství: můžeme Ti poradit s řešením složitých situací, které se týkají užívání drog, Tvého zdraví, jednání s úřady nebo policií, hledání práce a bydlení, nabízíme pomoc v akutní krizi. Pro individuální konzultace máme vymezené hodiny, ale po předchozí telefonické domluvě můžeš přijít i mimo ně.
   

 • Výměnný injekční program: poskytujeme materiál potřebný k aplikaci drog - stříkačky, desinfekce, filtry vody a další (zuby, měrky, pánvičky, škrtidla, kyseliny, nasazovací jehly,...). Díky používání sterilního materiálu se můžeš vyhnout mnoha nepříjemným a život ohrožujícím nemocem. V nabídce máme i těhotenské testy, kondomy, vitamíny a hojivé mastičky (heparoid, betadine, ketonal,...).
   
 • Testování na žloutenky typu B, C, virus HIV a syfilis: bezplatné a anonymní testování těchto infekčních chorob.
   
 • Kontaktní místnost: je to místo, kde si můžeš odpočinout, přečíst časopis, vypít kafe, pokecat s pracovnicemi KC, ale také hledat na internetu práci, bydlení nebo jiné důležité informace. Na kontaktní místnosti a v prostorách KC můžeš pobýt 2 hodiny denně.
   
 • Hygienický servis: v případě, že se nemáš, kde osprchovat nebo si vyprat prádlo, je možné u nás zdarma využít sprchu a použít pračku. K dispozici Ti je i sprchový gel, šampon a prací prášek.
   
 • Potravinový servis: každý má možnost dát si zde kafe, čaj nebo teplou polívku.
   
 • Kontakty na další odborná zařízení: pokud se rozhodneš, že drogy ve svém životě už nechceš, můžeme ti zprostředkovat kontakt na detox, léčebny, terapeutické komunity, na psychology a psychiatry...