Spolupráce s lékárnami

Upozornění: účelem informací zde uvedených rozhodně není navádět nebo nabádat k užívání omanných a psychotropních látek. Informace reflektuje potřeby injekčních uživatelů drog a rozšiřuje možnosti v rámci přístupu snižování rizik spojených s užíváním drog známých jako Harm Reduction, který je mj. jedením ze základních pilířů protidrogové politiky České republiky. 

V rámci síťování služeb pro uživatele drog jsme navázali spolupráci ohledně volné distribuce injekčního materiálu s lékárnami. Jedná se o místně příslušné lékárny, které nemají ve své nabídce prodej injekčních stříkaček insulinového typu a rozhodly se s námi - pro vás -spolupracovat.

Jakým způsobem to funguje? 

Lékárníci mají k dispozici tzv. "balíčky", které byly vytvořeny pracovníky Kontaktního centra ve Znojmě organizace Společnost Podané ruce o.p.s. Balíčky obsahují 2 kusy injekčních stříkaček a další potřebný HR materiál ("vatička, vodička, zub", dezinfekce a přiložený informační leták). 

Pokud máte zájem o balíček, stačí zajít do příslušné lékárny a o jeho vydání požádat obsluhující personál. Jsou zdarma!!

 

Seznam spolupracujících lékáren:

Lékárna Aesculap, Holandská

Po - pá         7:30 – 18:00

So                8:00 – 12:00 

 

Lékárna U Radnice, Obrokova

        Po – pá         8:00 - 17:00

 

Materiál je balen do neprůhledných sáčků, počet kusů není omezen. Lékárny navštěvujeme cca 1x za měsíc a balíčky s materiálem průběžně doplňujeme. 

Aktualizace: 15.2.2017